Biuro Nieruchomości Dąbrowa Górnicza

Wynajem nieruchomości przynoszący oczekiwany dochód

WYNAJEM NIERUCHOMOŚCI
Wynajmij bezpiecznie mieszkanie / dom / lokal / magazyn

1. Przyjęcie zlecenia nieruchomości do wynajęcia
- możliwość spotkania się od razu w oferowanej nieruchomości lub w biurze nieruchomości w Dąbrowie Górniczej - określenie możliwości wynajmu nieruchomości

przyjęcie nieruchomości do wynajęcia

2. Dobra organizacja wynajmu nieruchomości
- określenie rynkowej ceny wynajmu nieruchomości
- weryfikacja stanu prawnego nieruchomości do wynajęcia
- home staging - przygotowanie nieruchomości do wynajmu
- profesjonalna sesja zdjęciowa nieruchomości


doradztwo przy wynajmie nieruchomości

3. Oferowanie nieruchomości
- przygotowanie nowoczesnej reklamy nieruchomości
- prezentowanie nieruchomości klientom
- negocjowanie warunków wynajmu
- umowa najmu
- rozliczenia, zabezpieczenia finansowe, prawne


oferowanie nieruchomości do wynajęcia

4. Wynajem nieruchomości
- uczestnictwo przy zawarciu umowy najmu
- rozliczenia kaucji, czynszu najmu
- opcjonalne przepisanie liczników prądu, gazu, wody
- protokoły
- dokumentacja zdjęciowa
- przekazanie nieruchomości do najmu


przekazanie nieruchomości do najmu

- doglądanie mieszkania (lub innej nieruchomości) na życzenie w trakcie trwania umowy

Wynajem nieruchomości właściwie zorganizowany

Jak wynająć bezpiecznie nieruchomość ?

Decydując się na wynajem nieruchomości (mieszkania, domu czy nieruchomości na działalność) jednym pierwszych pytań, które nam się nasunie będzie: Jak wynająć bezpiecznie nieruchomość ? Nasze Biuro Nieruchomości w Dąbrowie Górniczej robi to po prostu dobrze ;-)

Będąc właścicielem nieruchomości do wynajęcia przede wszystkim chcemy mieć takiego najemcę (lokatora), aby płacił w terminie, zachowywał się spokojnie z poszanowaniem innych mieszkańców np. bloku, nie niszczył naszego mienia, po prostu dbał jak o swoje! Oczywiście wynajem mieszkania może odbywać się spokojnie, w miłej atmosferze i przede wszystkim korzystnie dla właściciela nieruchomości. Wystarczy najem dobrze to zorganizować.

Ponadto żeby wynajem nieruchomości przynosił zadowalające dochody trzeba o to zadbać ze szczegółami od samego początku. Wychodzimy z założenia, że jeśli damy komuś więcej niż się spodziewa - wróci to do nas ze zdwojona siłą. Jak to się przekłada na sytuację z wynajęciem np. mieszkania ?

Na początek kilka porad jak przygotować mieszkanie do wynajęcia:

  • mieszkanie do wynajęcia powinno być posprzątane, meble, okna umyte, ściany czyste lub świeżo pomalowane
  • na kilka - kilkanaście minut przed spotkaniem otworzyć okna w mieszkaniu i wywietrzyć wszystkie pomieszczenia
  • upewnić się, że klatka schodowa jest zachęcająca do wejścia (jest czysta i niezagracona zbędnymi rzeczami)
  • upewnić się że rośliny stanowią ozdobę i wyglądają świeżo
  • widne pomieszczenia - najlepiej włączyć pełne oświetlenie wieczorem, a w pochmurnym dniu odsłonić zasłony
  • bądź w miłym i zrelaksowanym nastroju :-)

Reszta zależy już tylko od upodobań potencjalnego najemcy i od sposobu w jaki przedstawimy nasze warunki wynajęcia mieszkania. Najważniejsza rada: postarajmy się być mili i nie stawiajmy się z ważniejszej pozycji tylko dlatego, że jesteśmy właścicielem mieszkania! Nie czujesz się zbyt pewnie w roli sprzedawcy? Oczywiście nasz agent nieruchomości chętnie to zrobi za Państwa. Dobrze wiemy co jest największym walorem oferowanego mieszkania, na co zwrócić uwagę potencjalnego klienta jak przedstawić mieszkanie, aby było to tym czego szuka.

Pierwszy etap mamy za sobą - porozumieliśmy się z potencjalnym najemcą i co dalej? Teraz musimy zadbać o to żeby lokator zadbał o nasze mieszkanie. Przede wszystkim dobra umowa najmu. Zabezpieczenia finansowe, protokoły, dokumentacja zdjęciowa, ustalenia praktyczne. Nasze Biuro Nieruchomości w Dąbrowie Górniczej ma już w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. Wypracowaliśmy przez lata wynajmów mieszkań umowy najmu tak żeby były dobre dla obu stron - lokatora i właściciela nieruchomości. Przejrzyste i czytelne warunki najmu dla najemcy i wynajmującego to solidny fundament dobrych stosunków, które przecież często mogą trwać nawet kilka lat.

Czy to wszystko? Mogę spać spokojnie i nic nie robić więcej, sprawdzać jedynie konto bankowe ? Nie zupełnie, choć po kilku miesiącach gdy nabierzemy zaufania do lokatora obaw będzie coraz mniej. Jednak o pewnych czynnościach zapomnieć nie możemy przez cały okres trwania umowy. Przede wszystkim pozostańmy w stałym kontakcie z lokatorem, nie chodzi o to żeby umawiać się z nim na kawę i zajmować komuś i sobie cenny czas. Istotnym jest żeby co jakiś czas jednak choć na chwilkę przy rozliczeniu np. mediów zwrócić uwagę na stan techniczny mieszkania. Lepiej zapobiegać i nie dopuszczać do nieprzyjemnych sytuacji.

Biuro Nieruchomości Dąbrowa Górnicza świadczy usługi zarówno wyszukania odpowiedzialnego lokatora, jak również stałej opieki nad wynajętym mieszkaniem w trakcie trwania całej umowy najmu. Dodatkowo jesteśmy obecni przy zwrocie mieszkania po zakończonym najmie.

Powyższa treść krótkiego artykułu nie wyczerpuje w całości problematyki bezpiecznego wynajmu nieruchomości. Wspomnieliśmy jedynie ogólnie o sytuacji wynajmu mieszkania. Zupełnie inaczej mają się sprawy z wynajęciem lokalu na działalność gospodarczą, domu, hali magazynowej czy pokoi dla pracowników np. z zagranicy.

Oczywiście i tu przychodzimy z ofertą naszych usług, a dodatkowym atutem może okazać się znajomość języka angielskiego w przypadku osób przyjezdnych z zagranicy. Pozwolimy sobie na nieco przechwałek w tym momencie ;-) Obsługiwaliśmy dotychczas klientów z krajów: Niemcy, Wielka Brytania, Ukraina, Rumunia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Portugalia, Australia, USA.

Wynajem mieszkania Dąbrowa Górnicza (lub innej nieruchomości)

Biuro Nieruchomości w Dąbrowie Górniczej świadczy usługi wynajmu mieszkań, domów, części domów np. piętra, lokali, magazynów dla osób prywatnych, rodzin, osób samotnych, par, jak również dla firm, przedsiębiorców. Działamy na terenie Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina, Czeladzi, powiatu będzińskiego.


PILNIE POSZUKUJEMY NIERUCHOMOŚCI DO WYNAJĘCIA DLA ZDECYDOWANYCH KLIENTÓW:

Mieszkania do wynajęcia:

  • mieszkania do wynajęcia w Dąbrowie Górniczej (w dzielnicach Centrum, Gołonóg, Reden, Mydlice): 1 i 2 pokojowe w stanie do zamieszkania (po remoncie) - dla osób prywatnych i dla firm (kadra kierownicza)
  • mieszkania do wynajęcia w Dąbrowie Górniczej (w dzielnicach Centrum, Gołonóg, Reden, Mydlice, Ząbkowice): 3 i więcej pokoi w stanie do zamieszkania - dla grup pracowników z Polski i z zagranicy
  • mieszkania do wynajęcia w Sosnowcy (Centrum, Sielec, Zagórze, Pogoń, Stary Sosnowiec, Niwka, Dańdówka): 1 i 2 pokojowe w stanie do zamieszkania (po remoncie) - dla osób prywatnych i dla firm (kadra kierownicza)
  • mieszkania do wynajęcia w Dąbrowie Górniczej (Centrum, Sielec, Zagórze, Pogoń, Stary Sosnowiec, Niwka, Dańdówka): 3 i więcej pokoi w stanie do zamieszkania - dla grup pracowników z Polski i z zagranicy